4 živly – jak a kde v životě nás ovlivňují

Možná je to i tvůj příběh?

Malá Miluška miluje tanec. Ráda se ukazuje v nádherných šatech, zpívá, mluví nahlas, chce být středem pozornosti. Je velmi akční a má spoustu energii. Je si vědomá své jedinečnosti a má svůj názor na věc.

Zní to jako začátek pohádky? Pokračování je přímo ze života. Miluška má rodiče, chodí do školky, pak do školy, na různé kroužky. A často slýchává: „Tebe je taky všude dost! Nepředváděj se. Myslíš, že jsou všichni na tebe zvědaví?”  A tak se holčička stáhne do sebe, přestane zpívat, tančit. Už nechce být vidět. Být neviditelná je výhodnější a bezpečnější.

Z Milušky se stane dospělá žena, hledá si práci, partnera. Ale najednou je tu. Pocit, že je něco špatně. Něco jako by jí chybělo. Přijde si nepochopená, nespokojená, neúplná. Co jí chybí, když je navenek vlastně vše v pořádku? To její živel Ohně je potlačený, zasunutý, pěkně v bezpečí.

Další příběh je možná o tvojí kamarádce Mirce. Všude chodí pozdě. Ať dělá, co dělá, nikdy nepřijde včas. Cestou vždy natrefí na něco super zajímavého, nemůže odolat, musí si to prohlédnout, či se ještě někde stavit. A zpoždění je na světě. Co si v tu chvíli pomyslíš? Mirka má zřejmě převládající živel Vzduchu a ten se něco nalítá. Takže můžeš být v klidu, nedělá ti to schválně. Ani to neznamená, že by si tě nevážila. 

A co teprve kolegyně Míla. Jak je to s ní stále dokola! Neumí si stanovit žádné hranice, odkývá vše a stále se dostává do situací, kam nechce. Ale odpustíš jí to, ona je totiž tak empatická a dokáže vyslechnout. Míla je Voda. Potřebuje hranice, ale zároveň si je neumí vytvořit.

A tchyně Věra? Je to až protivné, jak miluje tu každodenní rutinu. Zarytě trvá na tom, že vše má být podle ní. A jak je puntičkářská! Ten její všudypřítomný řád je až svazující. Copak se neumí uvolnit? No, moc ne. Země je holt Země. Ale zase je na ni spoleh.

4 živly v nás. K čemu je nám to dobré?

Teď už víš, že Miluška je Oheň, Mirka Vzduch, Míla Voda a Věra Země.

OHEŇ, VZDUCH, VODA, ZEMĚ – čtyři živly. Každý ví, že existují kolem nás. Ale málokdo tuší, že utvářejí i náš vnitřní prostor, určují naši jedinečnost.

V každém z nás převládá jeden živel nebo kombinace dvou. Pokud jsi s ním v rovnováze, jsi autentická, sebevědomá a svobodná. Daří se ti dobře a tvůj život ti dává smysl. Ale jestli máš spíš pocit, že jsi ztracená, nepochopená, příliš se kontroluješ a nevíš, jaké to je být sama sebou, tak jsi svůj živel někde potlačila, uschovala.

Živly nás ovlivňují možná více než si myslíme.

V čem mi v životě pomůže znát svůj živel?

Když poznáš svůj převládající živel, uleví se ti. Rozpomeneš se na své kvality, svou jedinečnost a dokážeš tak snáze odhodit role, které sis na sebe v životě vzala. Díky živlům poznáš své silné stránky, dokážeš změnit svůj způsob chování, přemýšlení, reagování. Přijmeš svou jedinečnost, své nedokonalosti a divnosti. Pak k sobě můžeš být více laskavá.

A nejen k sobě, ale i ke svým blízkým, přátelům a kolegům. Porozumíš Miluščině potřebě být vidět. Na vzduchovou Mirku se už nebudeš pokaždé zlobit, že zas přišla pozdě. Pomůžeš Míle nastavit hranice, místo abys nad ní kroutila očima a tchyně Věrka ti už nepřijde tak nesnesitelná, má prostě ráda řád a rutinu.

Díky porozumění svému živlu můžeš lépe uchopit i podnikání/zaměstnání, dokážeš si vybrat pozici, která ti vyhovuje, zaměříš se na klienty, se kterými chceš spolupracovat, vybereš si vhodné barvy a fonty pro svou značku. Nemusíš si opakovaně nabíhat do nefunkčních kolegiálních vztahů.

Už víš, že Vzduch potřebuje volnost, Země jistotu a stabilitu. Z této kombinace může vzniknout skvělá spolupráce, ale také velké zranění a nedorozumění. Vzduch vymýšlí, Země dotahuje věci do konce, dává do nich řád, skvěle se doplňují. Ale pouze za předpokladu vzájemného porozumění a respektu.

Svůj živel můžeš podpořit a harmonizovat. Výrazně si tím zlepšíš svůj život.

Jednou z cest, jak uchopit a uzdravit živly v nás, je AROMATERAPIE

Vůně éterických olejů mají přímou linku do mozku, mj. do limbického systému, centra našich emocí, strachů, prožitků. Díky tomu dokáží ovlivnit naši psychiku, chování i třeba pohled na věc. Navíc, skrz své vibrace, vyjadřují kvalitu konkrétního živlu.

Správně vybraná kombinace éterických olejů umí oživit, podpořit a ukotvit kvality vašeho živlu v každodenním životě. 

  • Vůně jasmínu v kombinaci s dubovým mechem nenechá úplně odletět rozlítanou Mirku.
  • Jalovec s rozmarýnem pomůžou Míle nastavit hranice.
  • Chce Miluška opět tančit a zpívat? Dej jí přičichnout vavřínu a mandarinky.
  • Snáší tchyně Věrka špatně změny, nejistotu a chaos? Podpoř její Zemi vůní pačule a anděliky.

Jak? Všechno tě naučím.

Chceš pozvat živly zpět do svého života a umět podpořit jejich kvality? Mám pro tebe nabídku.

Pojď se mnou zjistit, KTERÝ ŽIVEL V TOBĚ PŘEVLÁDÁ, a namíchej si SVOU JEDINEČNOU VŮNI, která podpoří jeho SÍLU

Prožitkový online kurz AROMATERAPIE PODLE ŽIVLŮ:

  • Zjistíš, který živel je ten tvůj. Rozpoznáš, které kvality je potřeba oživit.
  • Budeš si umět vybírat vůni pro sebe a podle svých potřeb.
  • Namícháš si svou osobní voňavou směs.
  • Vneseš do svého života sebevědomí svého živlu. Lehkost a radost přijde do tvého života.

Pojď uvést svůj život zpět do rovnováhy! Stojí to za to.